Pohyblivý svátek: Kubánská jídla

Pohyblivý svátek: Kubánská jídla

Kubánské jídlo je směsí španělských, afrických a karibských (indických Tainos). Jídel a zahrnuje recepty, chutě a vaření získané od každé ze tří společností. Výsledkem je fascinující směs, která bude obecně přímočará, s novou zeleninou, bio produkty, maniokem, fazolemi, grilovaným masem a rybami. Na Kubě jsou základními surovinami rýže a fazole, vedle kuřecího. Vepřového a masa, stejně jako u dalších obvyklých španělských a mexických druhů potravin, přesto se směsi a techniky vaření mění.

Neuvěřitelný spisovatel Ernest Hemingway prošel roky na Kubě. Skládal a požíval nedaleké jídlo, než v roce 1959 despota Fidela Castra porazila vládu. Země a uzavřela jednu z amerických dovolenkových destinací číslo jedna. Kubánskému jídlu se však na jižní Floridě daří a zatoulat se do kubánské kavárny a hledat rybí tacos. Kuřecí enchiladas nebo krevetová burritos je ztráta času. Nevypátráte je, leda když je to výrazně amerikanizováno. Najdete zde pravé kubánské jídlo spojené s chutěmi, podložené rýží a tmavými fazolemi a několika skvělými pokrmy zvýrazňujícími jitrocel a další tropické ovoce. Bez ohledu na to, kam Fidel Castro mohl přiletět ze Států na své důvěrné večeře, zde je zkoumání toho, co překonalo hitový pochod místních obyvatel:

Veřejný pokrm Kuby: Ropa Vieja (zničený bok steak v rajčatovém základu), tmavé fazole, žlutá rýže, smažená juka a banány, zalité studeným blízkým ležákem;

Na druhém místě je určitě Arroz Con Pollo (rýže s kuřecím masem), což je docela zásadní;

Pole a křesťané: tmavé fazole a rýže;

Grilované banány: nepřetržitá příloha; (hotové banány mají pruhy, které jsou prakticky tmavé, takže se tím nenechte rozhodit);

Ryby v pikantních pyré; ryb (bonito) je na Kubě dostatek;

Rostlina Yucca: (maniok) nudná náhražka brambor;

Sofrito: základní pyré rajčata přidávaná do masových nebo rýžových pokrmů;

Flan: (ohřátý pudink) slavná sladkost jako v Mexiku;

Helado de Mango: tropický mangový šerbet;

Aceitunas Alinadas: marinované olivy;

Ensalada Cubana Tipica: (kubánská porce míchané zeleniny) váš základní surový salát a rajčata;

Jejich nejznámější a nejzákladnější příchutě jsou dostupné kdekoli v USA, zahrnují také strom zužuje, oregano, koriandr, kmín a pepř. Mnoho omáček má rajčatový základ.

Na Kubě banány a jitrocele obsahují 47 % a 24 %, odděleně od tvorby sousedství, a stávají se výhradně pro domácí využití. Další tropické organické produkty dodávané na Kubu jsou mango, papája, ananas, avokádo a guava. Jitrocel se do USA nikdy nedostal, protože upřednostňujeme naše banány, a banány mají lepší chuť, obvykle se používají při vaření, než když jedí jen syrové. Jsou to určitě smíšené pytle, které většina Američanů nikdy nezískala.

Kubánská kuchyně může být veganská přátelská, protože používá fazole, rýži, zeleninu a přírodní produkty, ale nepočítejte s tím, že budete požadovat tofu nebo jinou náhradu bílkovin. Většina kubánských jedinců je chudá, takže místní jídlo může být velmi omezeno, aniž by se rozšířilo nějaké maso, ryby nebo drůbež. V žádném případě vám to nedovolí ochutnat část jejich pikantních omáček, míchaných zeleninových a rýžových pokrmů. Yucca je slavný škrob stejně jako kukuřice, ale ne v normálním typu tortilly jako v mexickém jídle. (Kromě toho jistě nebudete hledat žádný kukuřičný chléb s margarínem nebo tiché malé pejsky, které se také připravují z kukuřice.)

I když mnoho národů může komunikovat podobným španělským jazykem, v žádném případě nezaručuje, že jedí srovnatelné druhy potravin. Takže rozšiřte a rozšiřte svou sbírku zkoumáním kubánské kuchyně, pokud by se objevily otevřené dveře, a nedávejte to do kontrastu s našimi nejlepšími mexickými volbami. Havana se nechlubí žádnými průjezdnými spoji, ale za předpokladu, že ano, můžete si být zatraceně jistí, že Taco Bell mezi nimi nebude.